این زن نبض زندگی است
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.این زن نبض زندگی است
نوشته شده در شنبه 20 مهر 1394
بازدید : 345
نویسنده : حسن عباسی

خود باوری

خودباوری و اهمیت به خویشتن خویش، از مهمترین رموز زندگی زنان شاد است. آنان هیچ گاه ارزش خود را وابسته به چیزی نمی کنند و به یقین به این باور رسیده اند که بسیار ارزش مندند و شایستگی های برتری دارند که ممکن است بسیاری در حسرت داشتن آنها باشند. در یک کلام زنان شاد، خود را همانگونه که هستند باور کرده و دوستش دارند و مطمئنا این بانوی شاد نه تنها به  فرزندان و خانواده اش افتخار می کند بلکه به آنها خودباوری را می آموزد.

مسئولیت در برابر خود

بانوان شاد خوب می دانند که زندگی مال آنهاست و در قبال آن نیز باید احساس مسئولیت کنند. آنها همیشه برای سعادت و خوشبختی خود در تلاشند و دست یافتن به آن را، هیچ گاه از دیگران انتظار نمی کنند. 

احترام به اقتدار خود

زنان شاد به باور این حقیقت رسیده اند که به اقتدار و صلابت درونی شان احترام بگذارند و هیچ گاه منتظر دست معجزه گر تقدیر و سرنوشت نباشند. آنها می دانند زندگی متعلق آنهاست و بواسطه قدرت انتخاب می توانند بهترین ها را لایق خود خانواده شان بسازند، چه بسا بخاطر همین شایستگی توجه ویژه ای به انتخاب زندگی شان دارند و برای دستیابی به آنها از هیچ سرمایه گذاری عاطفی و فکری دریغ نمی کنند.

پذیرش اشتباهات

زنان شاد اعتراف کرده اند که همیشه از مقایسه خود با دیگران در هراسند و سعی می کنند  حتی المقدور از صد فرسنگی این رذیله اخلاقی هم عبور نکنند

زنان شاد به حقیقت شادند و از آنجایی که از یکنواختی زندگی بیزارند، همیشه تلاش می کنند با اعتراف بر خطاها و اشتباهات خویش، راهی برای برطرف کردن آنها پیدا کنند. آنان این قانون مهم و اساسی تغییر را به خوبی درک کرده و پذیرفته اند که اعتراف کردن و انتقاد پذیری نخستین گام برای تغییر کردن است و آموزشی غیر مستقیم به شریک زندگی و فرزندانشان است. تا زمانی که شما انتقاد پذیر نباشید و  یا بر انجام اشتباهات خود آگاه نشوید، هرگز نخواهید توانست تحولی در خود وخانواده ایجاد کنید و برای بهتر شدن گامی مفید بردارید.  

منطقی و تلاش گر

زنان شاد منطقی هستند و می دانند که خوشبختی و شادمانی بدون زحمت به دست نمی آید؛ بنابراین به جای خیالبافی و ایده آل گرایی راجع به داشته ها و نداشته های زندگی شان، سعی می کنند بود و نبودهای حقیقت زندگی را باورکرده و با بصیرتی روشن برای بدست اوردن آنها تلاش کنند.آنها اجازه نمی دهند که هر تحولی هر چند جزیی، حال و احوال خود و خانواده شان را کن فیکون کرده و انگیزه حرکت شان را متوقف سازد. آنان معمولا به دنبال حل مسئله هستند و هزار باره هم لازم باشد برای بدست آوردن خواسته شان تلاش می کنند.

نه گفتن قاطعانه

"نه"  گفتن هنری است که زنان شاد بخوبی در آن مهارت دارند و به وقت لزوم برای ابراز مخالفت خویش از این کلمه دو حرفی استفاده می کنند. باور آنها این است که با "نه "گفتن  به دیگران، مستحق تجربه فرصتی می شوند که به خویش "آری" بگویند و به طرز شایسته ای ابراز وجود کنند.

قدرشناسی

زنان شاد به حقیقت شادند و از آنجایی که از یکنواختی زندگی بیزارند، همیشه تلاش می کنند با اعتراف بر خطاها و اشتباهات خویش، راهی برای برطرف کردن آنها پیدا کنند

زنان شاد خودباوری مثبت و به حقی از خود دارند، برای داشته هایشان همیشه شاکر هستند و برای نداشته هایشان نیز، به جای به دل گرفتن حسرتی، در تکاپوی دست یافتن هستند و از هیچ تلاشی برای کسب آنها دریغ نمی کنند. آنان قدر خود را خوب می دانند و برای شایستگی هایشان ارزش قایلند و بی هیچ حسادت و غرضی بر لیاقتهای شخصیتی و اخلاقی دیگران اعتراف می کنند و آنها را می ستایند، چرا که اعتقاد دارند نه تنها  شکر نعمت، نعمتت افزون تر کند بلکه با اعتماد و اطمینان  به خود می توانند عالی ترین شوند چه بسا به یقین خود را عامل و فاعل زندگی شان می پندارند. این زنان معمولا فرزندان قدرشناسی دارند.

مقایسه هرگز!

مقایسه کردن خود و زندگی تان با دیگران، عادت ناپسندی است که نه تنها موفقیتی در پیش ندارد بلکه همیشه فرجام ناخوشایندی را نیز رقم می زند. خوشبختانه زنان شاد متوجه این مهم شده اند و ترک این عادت بد کرده اند. بسیاری از زنان شاد اعتراف کرده اند که همیشه از مقایسه خود با دیگران در هراسند و سعی می کنند، حتی المقدور از صد فرسنگی این رذیله اخلاقی هم عبور نکنند، چرا که می دانند همیشه کسانی وجود دارند که برتر از آنها هستند و بر چیزی هایی بیش از انچه که آنها دارند، صاحب هستند.

از خود گذشتگی

زنان شاد، بخشیدن را کمک به دیگری نمی دانند بلکه گذشتن از خطاهای دیگران را روشی برای رهایی خود از اصطکاک های روحی و روانی و تفکرات آزار دهنده و مستاصل کننده  می دانند که به واسطه توسل به آن می توانند آرامش را دو دستی در آغوش بگیرند و از وجود صمیمی آن در تمامی لحظات آن در زندگی شان ودر کنار اعضاء خانواده  لذت ببرند. 

اهل تغییر و تحول

زنان شاد همیشه به دنبال یادگیری و تغییر هستند، چرا که می دانند هر چقدر هم بدانند باز هم نمی دانند و هر چقدر برای ارتقاء شخصیت و یا پرورش توانایی ها و استعدادهای خود تلاش کنند، باز هم کاری نکرده اند، پس سعی می کنند هرگز قدرت خلاقیت خود را دست کم نگیرند و برای احساس خوشبختی بیشتر، از هیچ اقدام مفید و سازنده ای پرهیز نکنند.

دوری از بد بدبینی

زنان شاد اتفاقات ناخوشایند را جزیی اجتناب ناپذیر از زندگی می دانند که صد البته فراگیر و همیشگی نیست . آنان رویدادهای ناگوار را به طور شخصی ارزیابی نمی کنند و برای مفاهیمی چون "بدشانسی " ،"بدبیاری"،"ای کاش"، "اما..." و" اگر ... "، ارزشی قائل نیستند. معمولا  دوست دارند مثبت بیندیشند و به باور این که "خواستن توانستن است" ، هر انچه که آرزویش را دارند، نصیب خود کنند. 

ابراز به موقع احساسات

زنان شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی شوند، آنها برای خود، باورها و اعتقادات خویش ارزشی بسیار قائل هستند و همیشه ترجیح می دهند عشق برابر، پایدار و با ثبات را تجربه کنند. وفاداری در عشق را به خوبی می دانند، هرگز سانسور محبت نمی کنند معمولا محبت و صمیمیت آنها کاملا علنی و آشکار است و همیشه  فرد مقابل شان را با توجه به شایستگی ها و ظرفیت وجودیش غنی از عشق و علاقه می کنند چرا که معتقدند با  ابراز واقعی احساسات می توانند از هیجانات حقیقی طرف مقابل شان نیز باخبر شده، هم خود اقناع شوند و هم دیگری را اقناع کنند. 

وقت گذاشتن برای خود

زنان شاد برای لحظه به لحظه زندگی شان برنامه دارند، طوری برنامه ریزی می کنند که نه تنها همیشه در اختیار   زندگی خانوادگی شان باشند بلکه زمانی را نیز به خود اختصاص می دهند تا به انجام اموری که مورد علاقه شان است بپردازند. بی تردید فرصت خلوت کردن با خود باعث تجدید روحیه شان شده و حس کارآمدی و کفایت آنها را تقویت می کند. :: موضوعات مرتبط: جوانان , تفکر و اندیشه , زندگی مشترک , ,مطالب مرتبط با این پست
.
لطفا روی خون شهدا پا بگذارید!!!!!
شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد
شهادت غریبانه ی امام مسموم،جواد مظلوم(ع)برشماتسلیت باد.
دوستان التماس دعا
معلم !
مرد مقدس.
× مرد پلید ×
شوالیه
تا حـــــــالا خــــــــــدا رو ســــرچ کردی ؟؟!!
خدایــــــــــــــا
تربیت
بخش حدیث :
گاهی
وقتی در باز است...

آیت الله جوادی آملی در مقاله حجاب،حق الله است یا حق الناس؛نوشته اند:
هنوز با این گرانـــــے ها
حتما بخونید مطمئنم برایتان جالب خواهد بود!
حرف تا عمل
اشتباه !
حرام نیست؛ ولی...
برگرد...
میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا (س)
مردم چه میگویند؟!
خویش را گم کرده ام
مراقبت از عشق مهمتر از عاشقی است!
داستان کوتاه : تلاافی مرد از زنش
هرگز فکر نکنید
همیشه به خاطر داشته باشید:
همیشه بخند
وقتی
یک لحظه تفکر!

تولد انسان
عــادت کـردیـم
درد و دلهای خدا
راز هاآآآآ
ارزش...
درس زندگی!!!
آن سوی معنای واژه ها
عذرخواهی یک دقیقه‌ای
یک بازیگر
خوش شانسی
مهم نیست چه سنی داری
شرمنده ی نگاه تو
امام خامنه ای
دقت کرده اید آیا :
روایط دوستی به کجا ختم میشود؟!
با احساسم بازی نکن
بخوانیم و گوش فرا دهیم و جامه ی عمل بپوشانیم!می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: